VÝSTAVA CEN CZECH GRAND DESIGN V GALERII ČESKÉ SPOŘITELNY PŘEDSTAVUJE TVORBU FINALISTŮ VE VŠECH KATEGORIÍCH CEN CZECH GRAND DESIGN 2022. TI NEJLEPŠÍ DESIGNÉŘI, MÓDNÍ DESIGNÉŘI, ŠPERKAŘI, GRAFIČTÍ DESIGNÉŘI, FOTOGRAFOVÉ, ILUSTRÁTOŘI A VÝROBCI NA JEDNOM MÍSTĚ. VÝSTAVA JE PRO VEŘEJNOST OTEVŘENA ZDARMA OD 3. BŘEZNA DO 2. DUBNA 2023.
Slide01
Výstava finalistů 2021, Galerie České spořitelny

Výstava finalistů nabízí unikátní pohled na práci nejúspěšnějších českých autorů, kteří obdrželi nominaci na prestižní ocenění Czech Grand Design. Produktový design, móda, šperk, grafický design, fotografie, ilustrace, výrobce a objev roku. Etablovaná jména, čerstvé nápady i překvapivé novinky.

Ceny Czech Grand Design již po 17. ocení to nejlepší, co se ve výše zmíněných kategoriích událo za uplynulý rok. Vítěze vybírá Akademie designu ČR v tříkolovém hlasování. Pro rok 2022 přijalo členství 59 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu. Nejlepší projekty se volí v hlasování s účastí porot v odborných kategoriích. Absolutním vítězem je pak Grand designér roku, zvolený napříč všemi kategoriemi. Cílem Cen Czech Grand Design je upozornit širokou veřejnost na mimořádné činy v oblasti designu, ocenit a medializovat práci konkrétních tvůrců a pomoci tak lepší orientaci na poli českého designu. Projekty byly nominovány na základě hodnocení co nejširšího spektra odborníků a bez nutnosti placené přihlášky.

Vernisáž: Čtvrtek 2. 3. 2023 od 18 hod

Výstava: 3. 3.–2. 4. 2023

Galerie České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1 – Staré Město

Otevřeno denně v čase 10–17 hod. Vstup zdarma.