CENY CZECH GRAND DESIGN JSOU OBOROVÝM OCENĚNÍM, KTERÉ KAŽDOROČNĚ UDÍLÍ AKADEMIE DESIGNU ČESKÉ REPUBLIKY. OCENĚNÍ ZÍSKÁVAJÍ OSOBNOSTI ZA NEJLEPŠÍ PRÁCE V OBORECH DESIGN, MÓDA, FOTOGRAFIE, ŠPERK A GRAFICKÝ DESIGN. CENY JSOU UDĚLOVÁNY NA SLAVNOSTNÍM VEČERU 27. BŘEZNA VE STAVOVSKÉM DIVADLE, KTERÝ PŘENÁŠÍ ČESKÁ TELEVIZE A JEJICH SOUČÁSTÍ JE FESTIVAL BEST OF: CEN CZECH GRAND DESIGN 2017, KTERÝ SE KONÁ OD 22.-25. BŘEZNA A PŘEDSTAVUJE NEJLEPŠÍ Z NOMINOVANÝCH PRACÍ.
Slide01
Vizuál CGD 2016, Liběna Rochová, Foto:BoysPlaysNice
Slide02
Slide03
Slide04
Nominace za rok 2017 jsou odtajněny
NOMINACE ZA ROK 2017 JSOU ODTAJNĚNY Ve dvanáctém ročníku cen se utká 97 autorů v devíti kategoriích. více…

Šanci mají lavičky pro chytrá města, hrnce ze skla, recyklované oděvy, samurajské vázy i luxusní gramofony. Ceny doprovodí festival nejlepších prací ve SmetanaQ od 22. do 25. března 2018. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 27. března 2018 ve Stavovském divadle v přímém přenosu České televize. Kompletní nominace najdete ZDE.

- méně
Festival Best of: Ceny Czech Grand Design 2017
FESTIVAL BEST OF: CENY CZECH GRAND DESIGN 2017 se letos koná od 22. do 25. března 2018 a opět nabídne přednášky, moderované diskuze s finalisty a kreativní více…

workshopy. Nejlepší práce se veřejnosti představí na festivalu Best of: Ceny Czech Grand Design 2017 v kreativním prostoru SmetanaQ na Rašínově nábřeží. Bohatý doprovodný program nabídne moderované diskuze s finalisty, přednášky i workshopy pro děti. „V loňském roce si na festivalu mohli ti nejmenší vyrobit čepici s Hanou Zárubovou nebo kreslit s Michalem Bačákem. Workshopy byly velmi úspěšné, proto jsme se rozhodli v jejich pořádání pokračovat a nabídnout kreativní program nejen pro dospělé,“ vysvětlil Jiří Macek z přípravného výboru Cen.

- méně
Slavnostní předávání cen
SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ CEN Czech Grand Design, které letos bude režírovat Jana Burkiewiczová, se uskuteční 27. března 2018 a více…

opět je bude v přímém přenosu přenášet Česká televize na program ČT art. Tématem slavnostního večera je VSL = Velká Šílená Láska, která inspirovala scénografii v podání Terezy Rosalie Kladošové a Anny Štěpánkové.

- méně
Vizuál Cen CGD 2017: Radost a láska!
VIZUÁL CEN CGD 2017: RADOST A LÁSKA! Tématem letošního předávání cen je Velká Šílená Láska, která se odehraje ve scénografii více…

autorek Terezy Rosalie Kladošové a Anny Štěpánkové. Vizuál postupně odhalí tři motivy, které se budou střídat v průběhu kampaně. Autorem fotografií s objekty z letošní scénografie je Vojtěch Veškrna. Fotografii, která bude hlavním motivem outdoorové kampaně, pojala loňská fotografka roku Vendula Knoppová jako svůj vlastní pohled na večer předávání cen i na ceny jako celek. Záplava radosti. Logicky bude tento motiv zejména motivem slavnostního předávání. „Všechny tyto motivy budeme rovnoměrně šířit, jako jakési záblesky tajemství a radosti, z nichž se teprve při předávání cen složí velký obraz. Obraz současné české designérské scény jako obraz neskutečné vášně a energie, které jí procházejí a spojují,“ vysvětlil Jiří Macek z Přípravného výboru Cen.

- méně